20AD2P1A0AYNNNC0
PowerFlex 70 AC 变频器 2.1A(1 Hp 时) 20A
ErrorsErrors
Rockwell Automation announces that as of May 30, 2027, the PowerFlex 70 AC 变频器 2.1A(1 Hp 时) 20A will be discontinued and no longer available for sale. Customers are encouraged to remove references to the affected product(s)
ErrorsErrors
振动
0.152mm (0.006″) 位移,1G峰值
主电压
480V
集成制动电阻
No
内部动态制动电阻
115欧姆
电源频率
50Hz
效率
在额定电流和标称线路电压下为97.5%
相对对称净电压容差
10%
输入频率范围
47 Hz
电压容差
−10%
储存温度
−40°C
相对湿度
5~95% 无凝露